Vacature: Winkelmedewerker Spellenwinkel (Parttime, 4–16 uur)

Spelkwartier in Arnhem is dé plek voor bordspellen, trading card games en gezellige spelavonden. Wij zijn op zoek naar een enthousiaste winkelmedewerker die ons team wil komen versterken!

Auteur:
Tom & Wolter van het Spelkwartier
Publicatiedatum:
24 september 2025

Quorum is een kaartspel met een klein aanpasbaar spelbord. In je beurt kies je een kaart en stond deze op hand, dan spel je een kaart van je hand. Zo ga je rond totdat iedereen 12 kaarten heeft gespeeld. Dan worden de punten geteld en is de winnaar bekend.

Er zijn 5 soorten kaarten, vier standaard en een speciaal soort: De goden. Kaarten hebben verschillende eigenschappen: Een waarde: 0, 1, 2 of 3. Een type: Architectuur, leger, handel of intrige en een waarde waarmee je kan scoren op het invloed pad in een van de 6 gebieden. elk van deze paden levert weer punten op aan het eind van het spel afhankelijk van je positie op het pad en het aantal kaarten met een bepaalde eigenschap.


Om te beginnen, de doos voelt wat leeg. Het gewicht van het spel is passend bij de omvang van de doos. Een mooie inside had wat kunnen toevoegen.

Met meer mensen is het een moeilijker voorspelbaar spel. Het weg pakken van de kaarten maakt dat je voorkeurs keuze waarschijnlijk wordt weggepakt door een ander. Met twee wordt het een meer strategischer spel, omdat je dan wat meer vooruit kan plannen. Nog steeds is het dan zo dat je tegenstander precies die kaart pakt die je het liefst zelf had willen pakken.


We merkte zelf dat iedere punt telt bij dit spel. Er zijn genoeg spellen waarbij een enkele punt niet zo veel uitmaakt, dit is er niet een van. Elke punt telt. Het eerste rondje, met twee spelers, won Wolter met twee punten verschil. Het tweede rondje, met drie speler, won hij weer maar met tien punten verschil. De andere twee spelers hadden een gedeelde tweede plek. Nu hoor ik mensen al zeggen: De tien punten zijn best een groot verschil, maar de tweede en derde plek hadden met een enkele punt anders verdeeld kunnen zijn.


Het spel is vanaf 14 jaar, maar vanaf 12 zou het ook wel kunnen. De doos zegt 45 minuten, dit is een redelijk inschatting, hoewel 30 minuten ook zou kunnen mits je met z'n tweeën bent en een beetje snel kiest wat je gaat doen. Het is een leuk en uitdagend spel, met meerder mogelijk strategieën die te proberen zijn. Je hebt alleen wel geluk nodig dat de juiste kaarten worden aangeboden, anders valt je plan behoorlijk uiteen. Wij gaan hem wellicht later nog eens doen, gewoon om die andere strategie te proberen.

Tom & Wolter van het Spelkwartier

Tom en Wolter testen geregeld onze nieuwe en bestaande titels.

Deel dit artikel

Laatste blogs over 'Spelkwartier, de winkel'

Spellen Testen: Tolleno en Take Time

Spelkwartier, de winkel

Een dagje later als normaal, gisteren hadden we namelijk twee spellen gespeeld waardoor de blog er e...
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 6 november 2025
Lees verder

Spellen Testen: Everdell Duo

Spelkwartier, de winkel

We zijn na een korte tijd van radiostilte weer terug. Ons spel van vandaag is Everdell duo, gebaseer...
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 29 oktober 2025
Lees verder

Spellen Testen: Quorum

Spelkwartier, de winkel

Het spel Quorum stond deze week op de planning, lees verder voor onze ervaringen.
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 24 september 2025
Lees verder

Vacature: Winkelmedewerker Spellenwinkel (Parttime, 4–16 uur)

Spelkwartier, de winkel

Spelkwartier in Arnhem is dé plek voor bordspellen, trading card games en gezellige spelavonden. Wij...
Richard Janssen - 19 augustus 2025
Lees verder