Oosterspel 2025

Dit jaar hebben wij samen met Gameinbiz het Oosterspel naar Nijmegen verhuisd. Kom jij ook?

Auteur:
Tom & Wolter van het Spelkwartier
Publicatiedatum:
16 april 2025


Vandaag hebben Wolter en Tom het spel Landmarks geprobeerd.

 

Er is 1 spelleider die door middel van een hint van 1 enkel woord per kaart de ontdekkingstocht over het eiland leidt. Het woord moet wel op de goede plek gelegd worden om de schatten te ontdekken en de vallen te vermijden. We beginnen met een 3-tal woorden waaraan de hints aangelegd moeten worden. De spelleider heeft een kaartje waarop staat waar de vallen, schatten en uitgang en dergelijk zich bevinden. Op de speelmat staan vakjes waar de zeshoekige kaartjes met woorden op gelegd moeten worden. Door middel van associatie moet de spelleider hints geven waar het volgende kaartje geplaats moet worden voor het meeste succes.

Dit klinkt wellicht makkelijk als je de uitleg hoort, maar in de praktijk valt het vies tegen om een goede hint te bedenken en deze correct te plaatsen. We hebben meerdere rondes gespeeld. Op het makkelijke en het moeilijkere niveau. Het is een makkelijk spel om te leren maar moeilijk om er echt goed in te worden. Een grote woordenschat en kennis van je medespelers is bijzonder handig. Dit maakt het vele malen simpeler om een goede hint te bedenken.

 

Er is ook nog een team variant, wat lastig is met twee, dus deze hebben we nog niet kunnen doen. Deze ziet er wel erg leuk uit en willen we zeker nog een keer proberen.

 

Het spel heeft in het algemeen iets weg van een combinatie van Codenames en So Clover, wat betreft het raden van posities en het bedenken van hint met woordassociatie.

 

Wij vinden het beide een aanrader. Mocht je hem zelf een keer willen proberen, kom dan langs in de winkel.

Tom & Wolter van het Spelkwartier

Tom en Wolter testen geregeld onze nieuwe en bestaande titels.

Deel dit artikel

Laatste blogs over 'Gezelschapspellen'

Spellen Testen: Lone Wolves & Frantic

Gezelschapspellen

Deze week hebben we maar liefst twee spellen gespeelt!
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 20 augustus 2025
Lees verder

Spellen Testen: Kavango

Gezelschapspellen

Vandaag hebben we het nieuwe spel Kavango gespeeld. Deze is nog niet uit maar we mochten hem alvast...
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 6 augustus 2025
Lees verder

Spelen Testen: Middeleeuwen

Gezelschapspellen

Vandaag hebben we het spel Middeleeuwen geprobeerd.
Tom & Wolter van het Spelkwartier - 23 april 2025
Lees verder

Oosterspel 2025

Spelkwartier, de winkel

Dit jaar hebben wij samen met Gameinbiz het Oosterspel naar Nijmegen verhuisd. Kom jij ook?
Richard Janssen - 18 april 2025
Lees verder